ساشه کارتیژن

نام اختصاصی

ساشه کارتیژن

نام عمومی

گلوکزآمین سولفات ۱۵۰۰ میلی گرم

موارد مصرف و کاربرد

در بیماران مبتلا به استئوآرتریت با درد، تورم، سختی و سفتی مفاصل

مواد تشکیل دهنده

هر ساشه ۴ گرمی شامل گلوکزامین سولفات پتاسیم کلراید USP معادل با ۱۵۰۰ میلی گرم گلوکزامین سولفات می باشد.

عملکردهای فارماکولوژی و فارماکوکینتیک محصول

گلوکزآمین یک ماده طبیعی است که در کتین،موکوپروتئین و موکوپلی ساکاریدها یافت میشود. این ماده در ساخت گلیکوز آمینو گلیکان که بافت غضروف را در بدن می سازد ،نقش دارد. گلوکز آمین همچنین در تاندون ها و لیگامان ها وجود دارد که تخریب آنها منجر به بیماری اوستئوآرتریت می گردد.علاوه بر این، گلوکزآمین سولفات دارای اثرات ضد التهابی و حفاظت مفصلی میباشد و در بیماران مبتلا به استئوآرتریت که غضروف آنها دچار تخریب شده است ،منجر به کاهش درد، ذخیره سازی و تحریک ساخت غضروف مفصلی میگردد.

مقدار و نحوه مصرف

محتوای هر بسته (حل شده در ۲۰۰ میلی لیتر آب)، یکبار در روز ترجیحا همراه با وعده غذایی یا مطابق با توصیه پزشک استفاده گردد. بیش از میزان توصیه شده مصرف نگردد.

موارد منع مصرف

در صورتی که به صدف حلزون یا به هرکدام از مواد تشکیل دهنده این محصول حساسیت دارید از مصرف این فرآورده بپرهیزید.

عوارض دارویی

خواب آلودگی، سردرد، بی خوابی ، مشکلات گوارشی نظیردل درد ، کاهش اشتها،تهوع، سوزش سر دل ، یبوست ، اسهال، استفراغ در دوزهای بالا ممکن است مشاهده شود . در موارد نادر مصرف همزمان گلوکزآمین و کندرویتین ممکن است باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب شود

احتیاط مصرف

بیماران مبتلا به دیابت ملیتوس باید در شروع و حین درمان سطح قند خون خود را چک کنند. در بیماران مبتلا به سرطان ، بیمارهای کبدی ، افراد با کلسترول و یا تری گلیسیرید بالا و همچنین افراد مبتلا به آسم و سایر اختلالات تنفسی با احتیاط مصرف شود. این فرآورده می بایست تحت نظر افراد متخصص در کادر درمان تجویز گردد.

تداخلات دارویی

گلوکزآمین و کندرویتین سولفات ممکن است با داروهای ضد انعقاد مانند دیکومارول، آنی سیندیون، اسنوکومارول، وارفارین سدیم ،وارفارین پتاسیم و آسپیرین تداخل داشته باشد . از مصرف همزمان با این داروها بپرهیزید .

هشدار

کارتیژن باید تحت نظارت متخصص مصرف شود تا از عوارض و تداخلات جلوگیری شود. در بیماران با سابقه دیابت ملیتوس، سطح قند خون باید در آغاز مصرف کنترل شود.

موارد مصرف در دوران بارداری و شیردهی

مطالعات کنترل شده در رابطه با مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیر دهی وجود ندارد این فرآورده زمانی تجویز می گردد که منافع آن به مضرات احتمالی آن روی جنین برتری داشته باشد قبل از مصرف با پزشک و یا داروساز مشورت نمایید.

اطلاعات بسته بندی

۳۰ عدد ساشه در هر بسته

شرایط نگهداری و ذخیره سازی

در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد، دور از نور و رطوبت نگهداری شود. دور از دسترس کودکان قرار گیرد.

کشور تولید کننده

ایران

شرکت تولید کننده

تولید شده در شرکت داروسازی کیش مدیفارم
دارنده نام تجاری: آباداروطب

آرم شرکت تولید کننده

KishmedipharmaAbbadarou TebNaturesonly IranLactol logo

شناسه کالا

4930256271008798